ESG

Biznes, to nie tylko wskaźniki ekonomiczne, ale przede wszystkim relacje. To także odpowiedzialność, jaką biorą na siebie przedsiębiorstwa.

Prowadzenie firmy bowiem nie może opierać się wyłącznie o wyniki finansowe i własny interes. W Moore Polska zapewniamy wsparcie we wdrażaniu regulacji ESG. Jesteśmy odpowiedzią na wszelkie wyzwania związane z raportowaniem niefinansowym.

Czym jest
ESG i dlaczego jest tak ważne?

Przedsiębiorstwo powinno generować szeroko pojęte korzyści – interesariuszom, społecznościom lokalnym, jak i środowisku. Dzięki temu bowiem można osiągnąć zrównoważony rozwój i stabilizacje, ale także szukać optymalnych rozwiązań. Wierzymy więc, że ESG jest jednym z kluczy do nowoczesnego prowadzenia biznesu.

ENVIRONMENTAL

Wierzymy, że umieszczenie zrównoważonego rozwoju w centrum strategii biznesowej, to klucz do sukcesu firmy.

SOCIAL

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, więc wiemy, jak ważna jest równość, dobre warunki pracy i wsparcie.

GOVERNANCE

Od początku istnienia budujemy etyczny łańcuch dostaw. Wierzymy, że empatia i dialog to nasze najwyższe wartości.

Jak możemy pomóc
Twojej firmie?

ŚRODOWISKO

Nasze ramy ESG mogą pomóc Ci w przekształceniu celów Twojej firmy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Pełna przejrzystość wokół Twoich referencji środowiskowych i polityk jest niezbędna do budowania relacji z interesariuszami i zarządzania Twoją zewnętrzną oraz wewnętrzną reputacją.

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Równość zatrudnienia, różnorodność, dobre warunki pracy, zarządzanie łańcuchem dostaw i zrozumienie wpływu na społeczności wokół firmy, to tylko niektóre z obszarów, na których skupia się firma odpowiedzialna społecznie.

ŁAD KORPORACYJNY

Silne zarządzanie jest kluczem do każdej strategii ESG. Nasze ramy mogą wspierać Twoją działalność, zapewniając wprowadzenie prawidłowej polityki oraz przestrzeganie zasad etycznych i wartości. Nasi eksperci mogą doradzić, jakie polityki są wymagane, aby przeprowadzić zmianę na lepsze w Twojej firmie.

Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć Twoją firmę we wdrażaniu nowoczesnych standardów!

Pracujemy tak, aby osiągać
najlepsze efekty!

UWAŻNIE
SŁUCHAMY

Jesteśmy po to, aby wysłuchać Twoich potrzeb, zrozumieć działanie Twojej firmy. Wierzymy, że w oparciu o szczery dialog jesteśmy w stanie zbudować więcej.

DOKŁADNIE
ANALIZUJEMY

Analizujemy Twoje potrzeby i odnosimy je do standardów ESG. Wybieramy optymalne rozwiązania, dzięki którym wdrażanie strategii ESG jest przyjemnością.

WYKORZYSTUJEMY NOWOCZESNE SYSTEMY

Pracujemy na nowoczesnym oprogramowaniu, które ułatwia sprawdzanie etycznego łańcucha dostaw, czy sprawdza postęp realizowanych obietnic społecznych
w ramach ESG.

Współpracujemy z odpowiedzialną społecznie firmą Bilander, która jest naszym dostawcą nowoczesnego oprogramowania przeznaczonego do raportowania niefinansowego.

Co możemy Ci
zaoferować?

AUDYT
raportowania ESG

Wykonaj audyt tego gdzie w drodze raportowania ESG jest Twoja firma. Audyt obejmie analizę wizji, strategii, misji i celów operacyjnych, systemów raportowania i wskaźników KPI, potrzeb w zakresie ujawniania danych i metod ich zbierania.

AUDYT
dostawców / klientów

Sprawdź, jak daleko na drodze raportowania ESG znajdują się Twoi partnerzy biznesowi. Wyznacz im cele do zmiany.

STRATEGIA ESG
opracowanie

Rozważ jak, Twoja organizacja chce wyznaczać swoją pozycję rynkową w strategii ESG, jakie postawi cele i jakie wskaźniki będą dla Ciebie ważne.

ZBIERANIE DANYCH
do raportowania

Przy przy pomocy dobrze dopasowanych baz danych zacznij zbierać wraz z nami dane niezbędne do przygotowania się do raportowania – od śladu węglowego zaczynając aż na danych pracowniczych kończąc.

ZESTAW WSKAŹNIKÓW
do raportowania

Z nami zbudujesz solidny zestaw najważniejszych wskaźników oraz rozpoczniesz tworzyć optymalny system raportowania.

WIZUALIZACJA DANYCH
niezbędnych ESG

Potrafimy zwizualizować dane ESG, mamy kompetencje
w nowoczesnym wizualizowaniu interaktywnym
i wyróżniającym się pośród innych.

Wszystkie publikowane informacje i raporty muszą być rzetelne, więc podlegają niezależnym audytom. Inwestorzy muszą mieć bowiem dostęp do wiarygodnych informacji, a pewność danych sprawozdaniach finansowych i niefinansowych będzie na takim samym poziomie.

30 lat doświadczenia zobowiązuje

Od początku istnienia misją Moore Polska jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu. Pragniemy słuchać naszych Klientów, aby jeszcze lepiej rozumieć ich biznesy i dzięki temu: nowocześnie i terminowo dostarczać swoją wiedzę oraz wsparcie. Stawiamy na profesjonalne, pełne zaufania relacje, a ciągły rozwój jest dla nas jedną z kluczowych wartości.

Osiągamy WIĘCEJ, ale zawsze staramy się być jeszcze lepsi. Realizujemy nasze cele, ale ciągle jeszcze bardziej ponosimy nasze standardy. Jesteśmy więc pewni, że przed nami kolejne sukcesy – sukcesy Moore Polska i Was, naszch Klientów. To dzięki Wam przemy do przodu i możemy pochwalić się wysoką, 10. pozycją w rankingu „Rzeczpospolitej” z 2022 roku.

Jesteśmy rodzinną firmą średniej wielkości

To znaczy, że zajmują nas nieustający rozwój i jednoczesne dążenie do stabilizacji. Rozumiemy biznes podobnej wielkości. Sami zatrudniamy niespełna 250 pracowników, prowadząc wspólne interesy w kooperacji z setkami różnych podmiotów. Z naszymi partnerami łączą nas podobne cele i wyzwania. Specyfikę średniej firmy działających na polskim rynku znamy zatem z autopsji. Mamy więc świadomość jak dobre efekty przynosi kooperacja firm na podobnym etapie.

Dodatkowo – cechuje nas rodzinność i to na tym filarze budujemy swój sukces. Jesteśmy empatyczni i wierzymy, że dialog jest odpowiedzią na wszystkie problemy. Zawsze bowiem staramy się być dostępni dla naszych Klientów i pomagać im, proponując optymalne rozwiązania, na których się znamy.

 

Poznaj firmy,
które nam zaufały

Nasi eksperci w zakresie ESG

Dariusz
Wawrzeńczyk

Menedżer Zespołu w Dziale Audytu,
Warszawa

Piotr
Witek

Partner Zarządzający, Biegły Rewident nr 9631, MBA, FCCA, Gdańsk

Krzysztof
Oczko

Prezes Moore Rewit Południe, Biegły Rewident nr 11891, Bielsko-Biała

Wykonaj pierwszy krok

i skorzystaj z indywidualnej oferty wsparcia dla Twojej firmy

Zostaw swoje dane

Omówmy Twoje potrzeby

Skontaktujemy się z Tobą w celu poznania Twoich potrzeb i ustalenia warunków współpracy. W zależności od Twoich preferencji – możemy korespondować mailowo lub spotkać się osobiście.

Wskaż indywidualny zakres obsługi

Otrzymasz od nas ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Podejmij dobrą decyzję

Po zaakceptowaniu oferty, przygotujemy i prześlemy do Ciebie umowę.

Korzystaj z naszego wsparcia

Nasi eksperci rozpoczynają pracę nad Twoim zleceniem.

Razem możemy WIĘCEJ

Zmień swoją firmę na lepsze

Skontaktuj się z nami